Bölcsész Napok!

Sziasztok!

Mint már biztosan tudjátok ismét megrendezésre kerül a BN, azaz a Bölcsész Napok, amelyhez a magyar szak idén is nagyban hozzájárul!

Szeretném felhívni a figyelmeteket pár programra, amit kár lenne kihagynotok:

• Szabadulj Aranyosan!
    A Magyar Szakos Hallgatói Érdekképviselet Szabadulószoba szervezésével színesíti az így is szivárványos Bölcsész Napok programját.
    A Bölcsész Napok ideje alatt (május 9-11.) mindennap várunk titeket az A épület 319-es termében, 11:30 és 17:30 között.

• Finn filmvetítés: Újratervezés
    (kedd, 16.00-17.40, I. épület 029)
    Filmvetítés lesz a Finnugor Tanszéken!
    A filmet magyar felirattal vetítik, melyet idén is a Finnugor Tanszék „Finn fordítási és stilisztikai gyakorlatok” kurzusának hallgatói készítettek.

A FB eseményt megtaláljátok ITT

• Magyar mint idegen nyelv sátor
    (szerda egész nap, Gólyavár előtt)
    A magyar nyelv különleges, egyedi és nehéz – halljuk sokszor a laikus közvéleményt. Valóban így van-e ez. Különböző játékokon keresztül most te is tesztelhet anyanyelvi tudásod és kulturális ismereteidet. Mennyi idő alatt tanulsz meg magyarul?

• Fiatal szerzők, egyetemi irodalom – 5 éves a Szerdai Szalon
    (szerdán és csütörtökön több időpontban és helyszínen)
    A karon működő Szerdai Szalon alkotókör Fiatal szerzők, egyetemi irodalom címmel – a Bölcsész Napokba illeszkedő – rendezvénysorozattal ünnepli fennállásának 5. évfordulóját.

A részletes programot ITT megtekinthetitek

• Finnország házhoz jön
    (szerda egész nap, Gólyavár előtt)
    Idén ünnepli függetlenségének 100. évfordulóját a Finn Köztársaság. Ebből az alkalomból a Finnugor Tanszék hallgatói a Bölcsész Napok idejére házhoz hozzák Finnországot. Mit kínálunk? Mérlegen a finn és a magyar oktatás  – kerekasztal-beszélgetés; sátras játékok, sütemény, mini-nyelvlecke, a már hagyománynak számító filmvetítés és még sok érdekesség. Nézz be hozzánk!

Minden vélemény számít!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.